Bitcoin robotları -3Commas : Kendim de kullanıyorum oldukça etkin güvenilir bir robot

Binance ve Huobi üzerine kurulup al sat yapan 3Commos Robotu oldukça hızlı ve verimli işlem yapmaktadır. Trading view , QFL , Gekko vb çeşitli sinyal sağlayıcıları kullanabilirsiniz. Boğa sezonunda trading view strong buy sinyali ile ve long botlar ile çok güzel sonuçlar aldım. Ayı sezonunda ise trading view strong sell sinyalini kullanarak short botlar çok verimli oldu. Gekko ise az risk almak isteyenler için sinyal sağlayıcı. 3 günlük pro deneme süresi ücretsiz linki aşağıda mevcuttur.

Bot Ayarları/Yapılandırma seçenekleri

Alina Novikova avatar


Öncelikle kampanyalardan ve indirimlerden faydalanabilmek için aşağıdaki komisyon indirimli avantajlı linklerden üye olunuz.

3commas robotu Türkiye için indirimli referans kodu :

https://3commas.io/?c=tc310291

Şimdi Huobi’ye kaydolun, 170$ ‘a kadar hoş geldin bonusu kazanın! Dünyanın Önde Gelen Dijital Varlık Alım Satım Platformu https://www.huobi.com/tr-tr/topic/welcome-bonus/?invite_code=din69

Binance komisyonlarından  yüzde 10 indirim KAZANMAK İÇİN ;  referans kodu ve en güvenli bitcoin alım satımı yapmak için linki tıklayınız yada barkodu okutunuz. 3commas robotu birinci linkten uluslararası binance üyeliği yaparsanız çalışır .

  1. link: https://accounts.binance.com/tr/register?ref=YFME7BWK 3commas robotu sadece 1.linkten açacağınız binance uluslararası hesapta çalışır . 2.linkteki tr binance hesabında çalışmaz.

2.link : https://www.trbinance.com/account/signup?ref=367R85DX linkten yada aşağıdaki barkodu okutarak komisyon indirimli avantajlı binance türkiye hesabı açabilirsiniz. Binance tr hesabında 3 commas robotu çalışmaz, ancak herhangi bir türk bankasından aşağıdaki binance hesabına para gönderdiğinizde ücretsiz binancetr hesabınıza para yatırıp bitcoin alabilir ve yine ücretsiz olarak www.binance.com 1. linkteki uluslararası hesabınıza btc aktarıp 3commas robotunu çalıştırabilirsiniz. İlk üç gün robotun pro versiyonunu ücretsiz deneyebilirsiniz. Faydasını göreceksiniz.

Yukarıdaki 3 linktende üye olduysanız artık 3 commas – Binance Api ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Google da videolarını bu linkten bulabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=7vxLYuw4FfM

Giriş

Bu makale DCA botunun temel ayarlarını içerir.

Başlamadan önce, lütfen "Create BOT- Bot Oluştur" sayfasında "Gelişmiş-Advanced" sayfasının seçildiğinden emin olun.

“Advanced” “Create Bot” .

İsim: Name

Botunuz için herhangi bir isim varsa, onu botlar listenizde ve aktif işlemlerde göreceksiniz. İşlem çifti veya ayarlarla adlandırabilirsiniz.

Exchange

Botun ticaret yapacağı bir değişim hesabı.

Bot Type

Yalnızca bir coin çiftiyle işlem yapacak bir bot için "Simple - Basit" i seçin.

Choose “Composite”
Birçok farklı para çifti ticareti yapabilen bir bot oluşturmak için “Compozit – Çeşitli” yi seçin..

“Composite” botlar sadece PRO versiyonda mevcuttur.

Son 24 saatteki en başarılı anlaşma miktarına sahip, dinamik olarak güncellenen koin çiftlerinin listesi.

Pair

Botun ticaret yapması için bir koin çifti seçin (birden fazla jeton,

Pairs

Yalnızca kompozit botlar için mevcuttur.
Botun ticaret yapacağı döviz çiftlerinin listesi. Aynı bot üzerinde farklı majör koinli çiftler seçemezsiniz. Aynı bileşik bot üzerinde XRP / BTC, ADA / BTC, ADA / ETH ve XRP / ETH’yi seçemezsiniz. Bu durumda, iki farklı bot kurmanız gerekir: biri BTC_ * için ve diğeri ETH_ * için.

*** ALL_ TÜMÜ" düğmesi, seçilen ana para birimi ile işlem gören tüm mevcut paraları ekleyecektir.
"Clear-Temizle" düğmesi listedeki her şeyi kaldıracaktır.

Strategy

Botun kullanması gereken strateji. Uzun ve Kısa stratejiler burada açıklanmaktadır.

Max active deals

Yalnızca kompozit botlar için mevcuttur.
Botun aynı anda kaç anlaşma açabileceği. Botun 20 çiftte işlem yapmasına izin verilmişse, ancak değişim hesabınızda yalnızca beş eşzamanlı işlemi desteklemeye yetecek kadar para varsa, buraya ‘5’ girilmelidir. Botun, 50 çiftiniz olsa bile ticaret yapması ve bir anlaşma oluşturması için seçtiğiniz kişiler arasından en umut verici parayı seçmesine, ancak bir seferde yalnızca tek bir işlem için yeterli paraya izin verir. Ticaret bittikten sonra, bir sonrakini aynı kriterlere göre arayacaktır.

Profit currency-

Botun biriktirmesi gereken para birimi.
'Quote currency' aktif olduğunda, bot, çiftin sağ tarafında duran para biriminde kar elde edecektir. ETH / BTC, NEO / BTC, ADA / BTC, BTC'de kar elde edecek.
'BASE - Temel para birimi' etkin olduğunda, bot çiftin sol tarafında duran para biriminde kar elde edecektir. ETH / BTC - ETH'de alınan kar;   
XRP / BTX - XRP'de alınan kar; 
ADA'da alınan ADA / USDT karı vb.

Base trade size –

Temel ticaret boyutu
İlk işlem boyutu. Bot, bu tutarı yeni bir anlaşmanın başlamasından sonraki ilk satın alma siparişi için kullanacaktır. Buraya 0.2 yazılır ve bot için BTC_ADA çifti seçilirse, ardından başlatılır, bot yeni anlaşma açıldıktan sonra 0.2 BTC'de ADA satın alacaktır.

Safety trade size; Güvenli ticaret tutarı

Bot, madeni para düşerse satın alma fiyatınızın ortalamasını almak için ticareti açtıktan sonra güvenlik emirleri verecek. Bu ayar, bu emniyet emirlerinin hacmini belirler. Buraya 0.2 koyarsanız ve diğer ayarları olduğu gibi tutarsanız, botu başlatın ve yeni bir anlaşma bekleyin. Bot açıldığında, her 0,2 BTC boyutunda başlangıç ​​fiyatından% -1,% -2 ve% -3 üzerinde üç güvenlik emri verecektir.

Deal Start Condition-Anlaşma Başlatma Koşulu

Bir botun yeni bir ticareti ne zaman açacağını belirler, daha fazla bilgi için aşağıdaki kılavuzlara bakın:

Seize opportunities with deal start conditionsAnlaşma başlangıç ​​koşullarıyla fırsatları yakalayın.

Technical Analysis start conditions- Teknik Analiz başlangıç ​​koşulları-

How to use TradingView custom signals– TradingView özel sinyalleri nasıl kullanılır

Target profit (%) – Hedef kar

Bu, botun her başarılı anlaşmadan yapması gereken kar hedefidir. Bot yeni bir ticaret açtığında, bu alanda belirtilen yüzdeyi kullanarak Kâr Al emrini verir.

Take profit type-

Kar türünü al
Hedef kâr nasıl hesaplanır:
 - Baz ticaretten yüzde - bot, toplam satın alma hacmini hesaplamalara dahil etmeden ilk sipariş boyutundan Take Profit  hedefini belirleyecektir. Diyelim ki ilk işlem büyüklüğü 100 $ ve hedef kâr% 5 (5 $) ile bir anlaşma açıldı, bundan sonra fiyat düştü. Sonuç olarak bot, güvenlik emirlerini kullanarak 900 $ daha fazla para satın aldı ve şimdi toplam ticaret hacmi 1000 $ 'dır. Bot, satış emrini 50 $ 'dan değil (1000 $' dan% 5) 5 $ kar (100 $ 'dan% 5) alacak şekilde verecek.

Percentage from total volume – Toplam hacimden yüzde – bot, toplam ticaret tutarından kar alacaktır. Önceki örnekten, bot 50 $ (1000 $ ‘dan% 5) alacak şekilde satış emri verecektir. Toplam hacimden yüzde – bot, toplam ticaret tutarından kar alacaktır. Önceki örnekten, bot 50 $ (1000 $ ‘dan% 5) alacak şekilde satış emri verecektir.

Max safety trades count-Maksimum güvenlik emri

Bir anlaşma için gerçekleştirilebilecek maksimum güvenlik emri miktarı.

Max active safety trades count- Maksimum aktif güvenlik emri

Botun borsada açık tutacağı kaç güvenlik emri Diyelim ki üç aktif emir ve on maksimum güvenlik emri var. Bot yeni bir anlaşmaya başladığında, otomatik olarak üç güvenlik emri verir ve yedisini yedek olarak saklar. Fiyat düşerse ve ilk güvenlik emri dolarsa, bot bir tane daha koyar ve hala altı tane daha yedek emir alır. Böylece, fiyat düştüğünde ve güvenlik emirleri doldurulduğunda, bot, maksimum on olana kadar yenilerini açacaktır. Aynı numara ile “Maksimum güvenlik ticareti sayısı” ve “Maksimum aktif güvenlik ticareti sayısı” ayarlanırsa, bot açıldıktan hemen sonra yeni bir anlaşma için mevcut tüm güvenlik emirlerini yerleştirir.

Price deviation to open safety trades – Emniyet ticaretini açmak için fiyat sapması

Güvenlik emirleri arasındaki yüzdelerde adım atın. Buraya% 5 koyarsanız ve 100 $ ‘dan yeni bir anlaşmaya başlarsanız, ilk üç güvenlik emri 95 $, 90.25 $ ve 85.73 $’ dan verilecektir.

Safety order volume scale-Güvenlik emri hacim ölçeği

Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi

Ölçek, her yeni güvenlik emrinin bir hacmini çarpacaktır.
Güvenlik ticareti boyutu 0,1 BTC olan bir bot olduğunu ve ölçeğin 2 olduğunu varsayalım. Güvenlik emri hacimleri şöyle olacaktır:

  1. 0.1 BTC.
  2. Son güvenlik emri hacmi ölçekle çarpılır. 0.1 * 2 = 0.2 BTC.
  3. Son güvenlik emri hacmi ölçekle çarpılır.0.2 * 2 = 0.4 BTC.
  4. 0.4 * 2 = 0.8 BTC
  5. 0.8 * 2 = 1.6 BTC

Safety order step scale- Güvenlik emri adım ölçeği

Ölçek, güvenlik emirleri arasındaki yüzdelerde basamakları çarpacaktır.
Güvenlik emri fiyat sapması% 1 olan bir bot olduğunu ve ölçeğin 2 olduğunu varsayalım. Güvenlik emri fiyatları şöyle olacaktır:

Bu ilk sıradır, onu yerleştirmek için sapmayı kullanırız: 0 + -1% = -1%.
Son güvenlik emri adımı ölçekle çarpılır ve ardından son sipariş yüzdesine eklenir. Son adım% 1 idi, yeni adım% 1 * 2 =% 2 olacaktır. Sipariş verilecek: -1% + -2% = -3%.
Adım:% 2 * 2 =% 4. Sipariş: -3% + -% 4 = -% 7.
Adım:% 4 * 2 =% 8. Sipariş: -% 7 + -% 8 = -% 15.
Adım:% 8 * 2 =% 16. Sipariş: -% 15 + -% 16 = -% 31.

Don’t start trade with trading 24h volume less than-

24 saatten daha az işlem hacmi ile ticarete başlamayın

24 saatten daha az işlem hacmi ile ticarete başlamayın
Bot, yalnızca madeni paranın buraya girilenden daha fazla 24 saatlik hacme sahip olması durumunda yeni bir anlaşma başlatacaktır. Tüm BTC _ *** çiftlerine sahip bir bot oluşturur ve bunu 500 olarak ayarlarsanız, bot yalnızca 24 saatlik hacmi 500 BTC’den az olmayan coin’leri alıp satacaktır.

24 saatten daha az işlem hacmi ile ticarete başlamayın
Bot BTC _ *** çifti kullanmıyorsa, ancak örneğin ETH _ *** kullanıyorsa, bu filtre hesaplamalar için yine de BTC’yi kullanacaktır. 24 saatlik hacim, gerçek orana göre otomatik olarak BTC’ye dönüştürülecektir.

Stop Loss

Madeni para fiyatı bu seviyeye veya altına düşerse, bot seçilen işlemi yapacaktır. Değer, son güvenlik sırasının altında olmalıdır. Bot, anlaşma ortalama fiyatından değil, temel sipariş fiyatından zarar durdurma seviyesini hesaplar.

Available actions: Mevcut eylemler:

  • Close deal – bot, anlaşmayı piyasa oranlarında zarara uğrayacak.
  • Close deal & stop bot – bot, anlaşmayı piyasa oranlarında zararla kapatacak ve duracaktır. Daha sonra yeni anlaşmalar açılmaz.

Botu düzenlerken, zaten açılmış olan anlaşmaları durdurma kaybı eylemini etkilemeyeceğini lütfen unutmayın. Kaybı durdur eylemini değiştirmeniz gerektiğinde etkin anlaşmaları ayrı ayrı düzenleyin. Örneğin, etkin anlaşmaya sahip bir botunuz var, botun kaybı durdur eylemi “Anlaşmayı kapat ve botu durdur” olarak ayarlanmış. Botu, zararı durdur eylemini “Anlaşmayı kapat” olarak değiştirerek düzenlerseniz ve anlaşmayı düzenlemezseniz, anlaşma stop loss seviyesine ulaştığında bot duracaktır.

Cooldown between deals-Anlaşmalar arasındaki bekleme süresi

Bot, belirtilen süre geçene kadar yeni bir ticaret açmayacaktır.
Bir kompozit bot, her çift için farklı zamanlayıcılara sahiptir.

Min price & Max price – Min-max fiyat

Mevcut fiyat minimum fiyattan düşük veya maksimum fiyattan yüksekse bot yeni bir anlaşma açmaz.

Open deals & stop

Bot, gerekli sayıda anlaşma açıldıktan sonra durabilir. Boş bir değer bu seçeneği devre dışı bırakır.

Tamamlanmamış anlaşmalar, zaten açılmış anlaşmaların miktarını etkileyecektir. Bot 10 anlaşma açtıysa, ancak yalnızca 2’si bitmişse, ayar 10 olarak sayılır.

Ayar etkinleştirildiğinde bot zaten etkinse, yalnızca o andan sonra açılan anlaşmalar sayılacaktır.

Simultaneous deals per same pair-

Aynı çift başına eşzamanlı anlaşma


Yalnızca kompozit botlar için mevcuttur.

Bir bot, aynı ticaret çifti ile birden fazla anlaşma açabilir. Varsayılan olarak, bot aynı çift için bir anlaşma açacak şekilde yapılandırılmıştır. Bot yeni bir anlaşma açmak için bir sinyal aldığında, ancak anlaşma zaten mevcutsa, bot sinyali görmezden gelir. Aynı çift başına eşzamanlı anlaşma ayarını değiştirirseniz, bot, aynı çiftle yeni bir anlaşma başlatmak için sinyaller aldığında ek anlaşmalar açar.

Aynı çiftteki her anlaşma, başka bir çiftle yapılan herhangi bir anlaşma ile aynıdır. Bu, aynı çift üzerindeki işlemlerin maksimum işlem limitini etkileyeceği anlamına gelir. Örneğin, bir botu maksimum 3 aktif anlaşma açacak şekilde yapılandırdınız ve aynı çift başına eşzamanlı anlaşmaları 3 olarak ayarladınız. Bot XXX_YYY çiftinde 2 anlaşma açarsa, XXX_YYY veya başka bir çiftte bir anlaşma daha açabilir. Bot XXX_YYY çiftinde 3 anlaşma açarsa, aktif anlaşmalardan en az biri kapanana kadar herhangi bir çift için yeni bir anlaşma açmayacaktır.

Başka bir örnek, aynı çift başına eşzamanlı anlaşmaları 1’e ayarladınız. Bot, XXX_YYY’de yeni bir anlaşma açar. Bot artık XXX_YYY’de yeni bir anlaşma açmak için bir sinyal alırsa, anlaşma kapanana kadar bunu yok sayacaktır. Aynı çift için eşzamanlı anlaşmaları 3 olarak ayarlarsanız, bot bu çift için aldığı ilk üç sinyali kullanarak XXX_YYY üzerinde üç anlaşma başlatır. XXX_YYY üzerindeki etkin anlaşmalardan en az biri kapanana kadar XXX_YYY için tüm diğer sinyalleri yok sayacaktır.

Maksimum etkin anlaşma ayarı daha yüksek önceliğe sahiptir. Bot, aynı çift üzerinde bir anlaşma açıp açamayacağını kontrol etmeden önce maksimum aktif anlaşma limitini kontrol edecektir. Bot, tüm çiftler için maksimum etkin anlaşma sınırına zaten ulaşmışsa, aynı çift için anlaşmaları açmak için hala yer olsa bile tüm sinyalleri yok sayacaktır.

“Bitcoin robotları -3Commas : Kendim de kullanıyorum oldukça etkin güvenilir bir robot” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir