Ethereum BTC arttıran Smarttradecoin STC GO Robot Yazılımı (Türkiye)

Öncelikle belirtmek isteriz ki; bu yazıda belirtilenler yatırım tavsiyesi değildir ve tamamen eğitim amaçlıdır. Kripto para borsalarında yatırımcıların düştüğü en önemli tuzakları, balina dediğimiz yüksek miktarda fonla işlem yapan yatırımcılar yapmaktadır. Balina olarak tabir edilen yatırımcılar; büyük hacimli alım veya satımlarla bitcoin , ethereum ya da diğer alt coinlerin değerini birden bire yükseltip düşürmektedir. Bu tür fiyat dalgalanmalarından korunmamın en güvenli yollarından biri; küçük yatırımcıların fonlarının birleştirip balina yatırımcılar gibi hareket ederek piyasadan kar sağlanmasıdır. İşte tam burada küçük yatırımcıların kullanabileceği platformlardan birisini sizlere tanıtmak istiyoruz.

Smart Trade Coin Go veya STC Go Bot Yazılım. Dünya genelinde şimdilik yaklaşık 700.000 kişinin kullanmakta olduğu kripto adedini artıran bir yazılımdır. Bu bot yazılımı direk şirketin web sayfasından alabileceğiniz gibi network pazarlaması yoluyla https://oceans-online.com/members/register/&hash=NE1aUGZuU3BmRXBlU0w4dFRGcEc1QVhEZWY0MEdNNlFqTmJBWFI4WFhwdz0= linke tıklayarak oceans enterprise network şirketinden %10 indirimli alabilirsiniz. Oceans onlineden yapacağınız kayıt otomatik olarak Smart Trade Coin GO Bot yazılımda da açılacaktır. Ocean Enterprise şirketinden bu yazılımı aldığınız takdirde size özel olarak hazırlanacak referans linkiniz ile bu yazılımı tavsiye edebilirsiniz…

Smart Trade Coin Go-STC GO Bot yazılım ile dünya genelinde isim yapmış beş adet büyük kripto para borsasında alım satım işlem yaparak veya yada şirketin yeni kullanıma sunduğu Defi Yatırım botlarını kullanarak kripto adedinizi arttırabilirsiniz.

BURADA TEKRAREN BELİRTMEK İSTERİZ Kİ, KRİPTO PARA BORSALARI AŞIRI RİSKLİ OLUP GÜNLÜK %10-. %20 VEYA DAHA FAZLA MİKTAR ARTIŞ VE DÜŞÜŞLER OLABİLİR. BU NEDENLE SMART TRADE COİN GO BOT YAZILIM BU ARTIŞ VE DÜŞÜŞLERDEN KAYNAKLI GÜNLÜK VEYA AYLIK BAZDA NEGATİF KAZANÇ SAĞLAYABİLİR. BU HUSUSUN GÖZ ARDI EDİLMEMESİNİ RİCA EDERİZ. KRİPTO PARA PİYASALARINA YATIRIM YAPMAK KİŞİSEL BİR KARAR OLUP KARDA ORTAKLIK OLMADIĞI GİBİ ZARARDA DA ORTAKLIK OLMAYACAĞI BİLİNMELİDİR…

Bu robotu sürekli ekran başında düşecek mi çıkacak mı diye takip etmenize gerek yoktur. İşlemleri otomatik kendi yapar. Bu robot; Defi yatırımlarına ortak olabileceğiniz ve dünyanın önde gelen bitcoin borsaları arasındaki bitcoin ve ethereum fiyat farklılıklarından kaynaklanan arbitrajlardan faydalanarak alım satım yapar. Ethereum ve Bitcoin sayısını otomatik artıran bir bitcoin robotudur.

Aşağıdaki linkten robot için üyelik kaydınızı yaptıktan sonra videoları izleyiniz ve aşağıdaki aşamaları adım adım tamamlayınız, takıldığınız yer olursa arayabilirsiniz.

https://oceans-online.com/members/register/&hash=NE1aUGZuU3BmRXBlU0w4dFRGcEc1QVhEZWY0MEdNNlFqTmJBWFI4WFhwdz0=

Bilgi için aramadan önce; linki tıklayıp tamamen doğru bilgilerle formu doldurunuz. Bana mail düşüyor . Ben size cevap yazacağım.

Aşağıdaki videoda gösterildiği gibi hesabınıza bitcoin gönderiniz. Eğer bitcoin hesabınız yoksa öncelikle telefonumuza, tabletimize veya bilgisayarımıza yüzde 20+25 komisyon indirimli avantajlı referans linkinden; Binance Türkiye ya da dünyanın diğer büyük hacimli borsalarına üye oluyoruz.

Oceans-online üyelik, kayıt açma ve go.smartrade aktifleştirme videosu

https://www.trbinance.com/account/signup?ref=367R85DX linkten yada aşağıdaki barkodu okutarak komisyon indirimli avantajlı binance türkiye hesabı açabilirsiniz. Herhangi bir türk bankasından aşağıdaki binance hesabına para gönderdiğinizde ücretsiz binancetr hesabınıza para yatırıp bitcoin alabilirsiniz. Binance tr avantajlı üyelik için aşağıdaki barkodu okutunuz yada yukarıdaki linki tıklayınız. Binance tr’nin BN TEKNOLOJİ Iban numarasına Türkiye’den herhangi bir bankadan fast ile 24 saat ücretsiz türk lirası gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz hesap numarası size ait olmalıdır. IBAN: TR 1000 0100 1166 9172 9552 5001 Hesap Sahibi: BN TEKNOLOJİ . Açıklamaya bir şey yazmasanız da kendi iban numaranızdan gönderdiğiniz için eşleşir. Yine de garanti olsun derseniz TC kimlik numaranızı yazabilirsiniz. BTC türk hesabınız varsa BTC’yi ücretsiz olarak; www.go.smartradecoin.com hesabınızdaki BTC depozito cüzdan adresinize gönderebilirisiniz.

170 Dolar Hoşgeldin Bonusu veren; Huobi Globale üye olmak için linki tıklayın yada resimdeki barkodu okutunuz: https://www.huobi.com/tr-tr/topic/welcome-bonus/?invite_code=din69

Paranız aktarıldı ise şimdi ilk emrinizi verebilirsiniz. Bunun için yazılımda Bot mekanizmasına tıklayın. PANO ya tıklayın. Açılan pencere en üstte STRATEJİ bölümü var. Burada stratejimizi seçiyoruz. İçeride bulunan crypto türüne göre btc veya etherumu  seçiyoruz. Altta botun çalışma süresini seçiyoruz. Tavsiyemiz 30 gündür. Daha sonra ise ne kadar emir vermek istiyor isek onu seçiyoruz. Yazılıma yatırdığımız tutarı tek bir emir olarak vermiyoruz. Riskimizi dağıtıyoruz. Örneğin içeriye 1000 dolar yatırdık isek bunu tek bir emir vermiyoruz. Yazılımımız silver paket ise en fazla 40 farklı emir ile 40 parçaya bölerek verebiliriz. Gold paket yazılımımız varsa ile en az 1 dolar olmal üzere istediğiniz kadar emir verebilirsiniz. Emir verecek tutarımızı seçtik isek Başlata tıklıyoruz. Açılan sayfadan da Satın Al tıklayarak emirlerimizi veriyoruz. Yazılıma gönderdiğimiz bütün tutar bitinceye kadar bu işlemi seçtiğimiz miktar ile tek tek yapıyoruz. 30 gün sonra bot mekanizmasındaki bot listesine tıklıyoruz. Verdiğimiz emirleri tek tek bitiriyoruz. Yeni emir vermek istiyorsak. Panodan yukarıda anlattığımız emir verme işlemlerini yapıyoruz.

STC GO yazılımından para çekmek istiyoruz. Ne yapmamız lazım. Önce stc go yazılımımızdaki Hesap Ayarlamalarını açıyoruz. Buraya kripto borsanızdaki Bitcoin yada ETHEREUM yatırma tıklayıp buradaki btc ve ethereum cüzdan adreslerini tek tek kopyalayıp STC GO daki ilgili yerlere kaydediyoruz. Aşağıdaki gönder butonuna tıklayıp e-mailimize giden doğrulama maileriniz onaylıyoruz. STC GO yazılımındaki Finans bölümü-Ödeme bölümüne tıklıyoruz. Açılan menüden çekim yapacağımız hangisi ise onu seçiyoruz. Çekmek istediğimiz tutarın crypto adetini yazıyoruz. Çekim talebimizi yapıyoruz. Çektiğimiz tutar kullandığımız yazılım Silver Paket ise 48 saat, Gold Paket ise 24 saat içinde kripto borsanızdaki   bitcoin yada ethererum cüzdanımıza sistem tarafından aktarılacaktır. Burada btc ve etherum satış işlemini yapıp TL ye dönen tutarı çekmek için kripto borsanızdaki  TL çekme hesabımıza banka iban numaramızı yazıyoruz ve çekim talebinde bulunuyoruz. 5-10 Dakika içinde anlaşmalı bankalardaki hesaplarınıza paranız havale edilir.

Bizden şimdilik bu kadar…. Sizde daha fazla kazanmak ve sevdiklerinize de kazandırmak isterseniz Oceans-online daki referans linkinizi sevdiklerinize, arkadaşlarınıza gönderin onlarında yazılımı kullanmasını sağlayarak hem siz kazanın hem de onların kazanmasını sağlayın. Bu yazılım dünya genelinde şimdilik 700 bin adet satıldı. Daha işin başındayız.

Her türlü sorularınızda aşağıdaki twitter , instagram ve facebook adreslerinden bana yazabilirsiniz.

BURADA TEKRAREN BELİRTMEK İSTERİZ Kİ, KRİPTO PARA BORSALARI AŞIRI RİSKLİ OLUP GÜNLÜK %10-. %20 VEYA DAHA FAZLA MİKTAR ARTIŞ VE DÜŞÜŞLER OLABİLİR. BU NEDENLE SMART TRADE COİN GO BOT YAZILIM BU ARTIŞ VE DÜŞÜŞLERDEN KAYNAKLI GÜNLÜK VEYA AYLIK BAZDA NEGATİF KAZANÇ SAĞLAYABİLİR. BU HUSUSUN GÖZ ARDI EDİLMEMESİNİ RİCA EDERİZ. KRİPTO PARA PİYASALARINA YATIRIM YAPMAK KİŞİSEL BİR KARAR OLUP KARDA ORTAKLIK OLMADIĞI GİBİ ZARARDA DA ORTAKLIK OLMAYACAĞI BİLİNMELİDİR…

DeFi ve DEX Borsaları nedir?

DeFi, insanlığın hak ettiği bankacılığın geleceğidir . Her önemli dönüşüm, o sırada her zaman şaşırtıcı olan ve sonradan bakıldığında açık olan yeni bir araç setiyle birlikte gelir. Bitcoin (BTC), iklim değişikliği ve GameStop, kitlesel eylemin evrimsel değil dramatik eylem için zorladığı yolların örnekleridir. Ayrıca bunların, aynı hareketin bireysel vektörleri olduğunu, eski sistemin verimsiz kısımlarını ve kolektif bir inanca sahip bireylerin bir araya toplanmasıyla yönlendirilen çözümleri vurguladığını görebiliriz. Bu kadar çarpıcı, ancak beklenmedik olmayan şey, bu olaylardan bazılarının, merkezi sistemlerin opak doğasını vurgulamasıdır. Reddit, Robinhood ve E-Trade gibi şirketlerin tüm platformlara veya belirli özelliklere kullanıcı erişimini kısıtlayan son trendini takip ediyorlar. GameStop bölümü, merkezi sistemlerin ticaret süreçlerini nasıl yönlendirebileceğini ve perakende yatırımcıları eski kurumların yararına nasıl haksız yere dezavantajlı hale getirebileceğini gösterdi. Spesifik olarak, takas şirketleri tarafından (Robinhood gibi) komisyoncular için şaşırtıcı miktarda teminat gerekliliğini gün ışığına çıkardı. Bunun nedeni, yeterli marj seviyelerinin korunmasıydı. İlgili: GameStop hikayesi, yasal ataerkilliği ve DeFi’nin gerçek değerini ortaya çıkarır.

İlk DEX protokolleri, doğrudan eşler arası işlemlerde kripto para birimi ticaretini kolaylaştırmak için akıllı sözleşmelerden yararlanarak işlev gördü. Ancak, likidite eksikliği ve zayıf kullanıcı deneyimi gibi zorluklar, DEX’lerin kullanıcılar için uygun platformlar haline gelmesini engelledi. Bugün, yinelemeli ve yenilikçi DEX protokolleri, bu zorlukların üstesinden gelmek için önemli adımlar attı ve geleneksel piyasalara aşina ticaret arayüzlerine sahip olacak şekilde şekilleniyor. Örneğin, bugün tüccarlar, fiat’ı kripto para birimine dönüştüren ve bunun tersi olan fiat açma / kapama rampaları ile doğrudan kart ve banka hesabı bakiyeleri ile kripto satın alabilirler.

Ek olarak, yakında piyasaya sürülecek DEX’ler, piyasa analitiği gibi geleneksel pazarlara ilişkin özellikler ve likidite çizelgeleri, işlem hacmi ve sipariş defteri derinliği gibi ticaret araçları sunacak. Bu işlevler, kullanıcılara ticaret ortamı hakkında objektif gerçek zamanlı veriler ve içgörüler sağlar.

Bu yeni finansal sistemde, Uniswap veya 1 inç gibi otomatik piyasa yapıcıları kullanan DEX’ler, tüm katılımcılar için eşit bir oyun alanı oluşturur. Komisyoncu, takas odası veya merkezi piyasa yapıcı yoktur; işlemler, akıllı sözleşmelerle kodlananlar dışında, hakemler olmadan eşler arası veya eşler arası protokole göre yapılır. Ve kritik olarak, farklı oyuncu grupları için farklı kurallar dizisi yoktur.

Erişim de geliştirildi. Geleneksel pazarlarda, akreditasyon için karmaşık gereksinimler nedeniyle giriş yapmak zor olabilirken, tipik bir DEX, kullanıcıdan çok az özel bilgi ister veya hiç gerektirmez. Bu standartlar, başka türlü kişisel, tanımlanabilir bilgilerinizi merkezi bir komisyoncuya teslim ederken garanti edilmeyen bir takma ad ve gizlilik koruması önlemi sunar. Ancak bu, DeFi’ye daha fazla Kara Para Aklamayı Önleme yasasının gelmesi ve düzenleyici ortamın belirsiz kalmasıyla değişebilir. Ancak ekipler, hem uyumluluk gereksinimlerini hem de bir bireyin gizlilik arzusunu ele almak için çözümler üzerinde çalışıyor, bu da kullanıcıların varlıklarının ve kimlik haklarının tam sahipliğini korumasına olanak tanıyor ve işletmelere kimliklerini doğrulamak için belirli izinler veriyor. GameStop destanı anlık bir anormallikten daha fazlası olduğunu kanıtlarsa, şu anda finansal sistemde köklü bir değişikliğin ortaya çıkmasına veya tamamen yeni bir değişimin yaratılmasına tanık oluyor olabiliriz. Finansal teknoloji şirketleri, tüketicilerin finansal piyasalara katılımını kolaylaştırdıkça, DEX’ler merkezi piyasaların kusurlarıyla mücadele ediyor. Bazı yönlerden, bu nesil DEX’ler yeni Robinhood’lar olabilir. Belki de bu, kurumsal mirasın değil, insanların geleceği tanımlayacağı anlardan biridir

Öncelikle aşağıdaki linklerden hesap açınız ;

Şimdi Huobi’ye kaydolun, 170$ ‘a kadar hoş geldin bonusu kazanın! Dünyanın Önde Gelen Dijital Varlık Alım Satım Platformu linki tıklayın yada aşağıdaki barkodu okutun. https://www.huobi.com/tr-tr/topic/welcome-bonus/?invite_code=din69

Smartradecoin STC Ethereum BTC arbitraj robotuna kayıt için linki tıklayınız ;

https://oceans-online.com/members/register/&hash=NE1aUGZuU3BmRXBlU0w4dFRGcEc1QVhEZWY0MEdNNlFqTmJBWFI4WFhwdz0=

Gün ışığına çıkan bir başka şey de, Robinhood, Fidelity, E-Trade, Charles Schwab ve TD Ameritrade gibi brokerlerin, önden çalışmaya yol açabilecek “sipariş için ödeme akışı” adı verilen çok tartışılan bir uygulamaya girmeleridir. Bu süreçte, Citadel Securities gibi piyasa yapıcı firmalar, perakende tüccarlar tarafından verilen siparişlere erişmek için bir komisyoncuya bir ücret öder. Bir araya getirildiklerinde, bu siparişler piyasa yapıcılara potansiyel kısa vadeli, gelecekteki fiyat hareketleri hakkında bilgilere erişim sağlar. Perakende tüccar için herhangi bir fayda var mı? Aracı şirketlerin belirttiği gibi: evet, çünkü bu uygulama komisyonsuz işlemlere izin veriyor. Bu uygulamalar geleneksel internette ve dar bir bağlamda finansta yaygın olsa da, toplumumuzun diğer alanlarında sansürün benzer sonuçlarına dair daha geniş bir perspektif aldığımızda işler belirsizleşebilir. Bu bozuk sisteme yanıt olarak, uygulanabilir ademi merkeziyetçi alternatifler, merkezileştirilmiş yapıların tarihsel olarak kısıtlanmasına işaret ederek kitlesel bir göçün ön koşulunu yaratır. Merkezi olmayan finans veya DeFi ve merkezi olmayan borsalar veya DEX’ler, bu daha geniş dönüşümde önemli bir rol oynar, eski finansal sistemlerin doğasında bulunan şeffaflığı ve ortak katılımcılar için ortaya çıkan dezavantajları ele alır.

GameStop efsanesi, eski finansmanın hileli olduğunu ve sorunun cevabının DeFi olduğunu ortaya koyuyor DeFi ve DEX, geleneksel finansmana adil bir alternatif olabilir mi? Blok zinciri teknolojisinin merkezi olmayan doğası, sansüre karşı direnç sağlar. Böylelikle, Robinhood gibi merkezi aktörlerin tüccarları kısıtlama becerisinin kolayca tasarlanabildiği uygulamalara izin verir. Merkezi olmayan bir ekosistemin açık kaynaklı ve denetlenebilir doğası, bu tür hareketleri açık hale getirecek ve bu tür alışverişlerin kullanıcıları tarafından itibarsızlaştırılmasına neden olacaktır. Bu nedenle DEX’ler, perakende veya kurumsal durumdan bağımsız olarak kullanıcıların kavramsal olarak çok daha eşit bir oyun alanına katılabilecekleri sansüre dirençli bir değişim işlevi vaadini sunar. DEX’ler etrafındaki inovasyon hala erken ve deneysel aşamadadır. Ancak, farklı katılımcıların, yalnızca geleneksel blockchain tokenleri için değil, aynı zamanda halka açık hisse senetleri, emtialar, türevler ve – evet gerçekten – hatta sonunda GameStop için sınırsız bir varlık değişim dünyasına sınırsız erişim sağlama potansiyeli taşıyor.

DEX’lerin yükselişi: DeFi tarafından besleniyor ve statükoyu bozmaya hazır Bu alandaki birçok kurucu, geleneksel finansın eşitsizliklerinin kendilerini DeFi ekosisteminin bir bölümünü oluşturmaya motive ettiğini söylüyor. Dragonfly Capital’in yönetici ortağı Alex Pack şunları söyledi: “DeFi’nin amacı bankacılık sistemini tüm dünya için bu açık, izinsiz şekilde yeniden yapılandırmaktır. Bu çekimi sadece 50 yılda bir alıyorsun. ” 2014 yılında Bitcoin Foundation’dan Harsh Patel, kurumların değil kodun ticaret pazarını nasıl yönetebileceğini özetleyen “Blok zinciri tabanlı merkezi olmayan değişim” başlıklı bir makale yayınladı. Fikir yeni değildi, ancak kripto piyasalarının zorluklarla karşılaştığı bir zamanda geldi. Mt. Gox, diğer birçok merkezi kripto borsası ile birlikte, 2011 ve 2014 yılları arasında, kullanıcıların varlıklarının hacklenmesi ve kaybedilmesi yoluyla ölümünü karşıladı. İlgili: 2011-2020 kripto borsası hackleri hakkında rapor Merkezileştirilmiş borsaların doğasında bulunan kusurlardan kaçınmak için, bir dizi girişimci DEX’leri başlatmaya çalıştı ve DeFi’nin temel değerleri haline gelecek olanları destekledi: şeffaflık, ticaret fırsatlarına ve pazarlara sınırsız erişim ve karar alma sürecine katılma seçeneği. yönetişim belirteçlerinin sahipliği yoluyla kullandıkları platformlar.

Smartrade STC DeFi Ethereum BTC Robotu; 2021 yılı itibariyle 700 bin kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Dünyada toplam 206 ülke var. Smartrade DeFi robotunun en çok kullanıldığı ülkeler aynı zamanda Dünyanın en kalabalık ülkeleridir. Örneğin; Çin, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Endonezya, Brezilya, Pakistan, Nijerya, Bangladeş, Rusya, Meksika…

Smartrade STC DeFi Ethereum BTC robotunun kullanıldığı tüm ülkelerin alfabetik sıralanmış isimleri şöyledir; Abhazya, Afganistan, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Andorra, Angola, Antigua ve Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Batı sahra, Belçika, Belize, Benin, Belarus, Butan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bolivya, Bosna Hersek, Botsvana, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Burkina Faso, Burundi, Cezayir, Cibuti, Çad, Çek Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Dağlık Karabağ Cumhuriyeti, Danimarka, Doğu Timor, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvador, Ekvator Ginesi, El Salvador, Endonezya, Eritre, Ermenistan, Estonya, Etiyopya, Fas, Fiji, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Finlandiya, Fransa, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Bissau , Batı Afrika, Grenada, Guyana, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Güney Osetya, Güney Sudan, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Honduras, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, ispanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jamaika, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kıbrıs cumhuriyeti, Kiribati, Kolombiya, Komorlar, Kongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kosova, Kosta Rika, Kuveyt,
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Kore, Küba, Laos, Lesoto, Letonya, Liberya,
Libya, Lihtenştayn, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Madagaskar, Makedonya Cumhuriyeti, Malawi, Maldivler, Malezya, Parasal, Malta, Marşal Adaları, Meksika, Mısır, Mikronezya, Moğolistan, Moldova, Monako, Moritanya, Moritius, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nauru, Nepal, Nikaragua, Nijer, Nijerya, Norveç, Orta Afrika Cumhuriyeti, Özbekistan, Pakistan, Palau, Panama, Papua, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Porto Rico, Romanya, Ruanda, Rusya Federasyonu, Saint Kitts, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler , Samoa, San Marino, Sao Tome ve Principe Sealand, Senegal, Seyşeller, Sırbistan, Sierra leone, Singapur, Slovakya, Slovenya, Solomon Adaları, Somali, Somaliland, Sri Lanka, Sudan, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Svaziland, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Togo, Tonga, Transdinyester, Trinidad ve Tobago, Tunus, Tuvalu, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Uruguay, Ürdün, Vanuatu, Vatikan, Venezuelalı, Vietnam, Yemen, Yeni Zelanda, Cape Verde, Yunanistan, Zambiya, Zimbabve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir