Asbest Raporu Tüm Türkiye

ASBEST RAPORU TEL: 0532 315 7271 TÜM TÜRKİYE 'DE ASBEST RAPORU HAZIRLAYABİLİRİZ.

Asbestoz. Bu, Akciğerleri etkileyen bir durumdur. Öksürüğe, nefes darlığına ve hatta kalıcı akciğer hasarına neden olabilir. Semptomlar ayrıca göğüs ağrısı ve garip bir şekilde geniş veya yuvarlak görünen el ve ayak tırnaklarını da içerebilir. Mezotelyoma gibi, genellikle bir kişinin düzenli olarak asbest liflerini solumasından yıllar sonra ortaya çıkmaz.

Asbestin akciğerlerin küçük keselerine (alveoller) verdiği hasarı iyileştirmenin bir yolu yoktur. Ancak doktorunuz semptomlarınızı yönetmenize yardımcı olacaktır. Nefes almanıza yardımcı olmak için oksijen yazabilirler. Şiddetli semptomlarınız varsa, akciğer nakli listesine bile yerleştirilebilirsiniz. Asbestozisi olan kişilerin akciğer kanserine yakalanma olasılığı daha yüksektir.
    Maruz Kalmaktan Kaçınabilir miyim?Asbest o kadar yaygındır ki, bir noktada herkes onun etrafında olmuştur. Havada, suda ve toprakta. Ancak bu kadar düşük seviyelerde maruz kaldığınızda, sizi hasta etme olasılığı düşüktür.Akciğerlerinizin ne kadar hava tutabildiğini görmek için göğüs röntgeni veya solunum fonksiyon testi yapabilirler. Bir BT taraması veya biyopsi, mezotelyoma olup olmadığınızı belirlemelerine yardımcı olabilir. Bu, akciğerleri, göğsü veya karnı kaplayan astarı etkileyen bir kanser türüdür. Erken uyarı işareti, akciğerlerin etrafında sıvı birikmesidir. Diğer belirtiler arasında göğüs kafesi çevresinde ağrı, nefes alma sorunları, öksürük, karın bölgesinde ağrı veya yumrular, yorgunluk ve kabızlık yer alır.

Bu tür nadir kansere sahip insanlar tipik olarak işte asbeste maruz kalıyordu veya olan biriyle yaşıyordu. Semptomların ortaya çıkması 20 yıla kadar sürebilir. Tedavi ameliyat, radyasyon veya kemoterapiyi içerebilir.

Türkiye ‘nin her yerinden Asbest Raporu için arayabilirsiniz. Tel:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir