Dünya’da ki En Büyük Hacimli Kripto Borsalarının Referans Kodları (referall codes)

Hangi kripto borsasına üye olmak istiyorsanız altı çizili olan linkini tıklayınız. Altı çizili olan linkler yüzde 20 ila 45 ‘e varan komisyon indirimli referans – tavsiye kodlarıdır. Tüm borsalarda referans – tavsiye koduyla üyelik başlatırsanız yüzde 45′ lere varan komisyon indirimleri alırsınız. Sorularınızı aşağıdaki instagram, twitter ya da facebook adresimden sorabilirsiniz. Sizde aşağıdaki referans kodlarını kullanarak ”referall codes” oluşturabilir arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

www.coinmarketcap, Mayıs 2021 verilerine göre ; işlem hacmine göre en büyük kripto borsaları ve avantajlı referans linkleri şunlardır:

1. Binance Global % 20 +25 referans kodu (referall code) : YFME7BWK

Binance referall linkhttps://accounts.binance.com/tr/register?ref=YFME7BWK

Binance Türkiye % 20 +25 referans koduhttps://www.trbinance.com/account/signup?ref=367R85DX

2Coinbase Exchange referans kodu (referall code) : cansev_q0

Coinbase referall link : http://coinbase.com/join/cansev_q0

3. Huobi Global referans kodu (referall code) din69

Referall Linkhttps://www.huobi.com/tr-tr/topic/welcome-bonus/?invite_code=din69

4. Kraken referans kodu:

5. KuCoin referans kodu (referall code) : rJHSU7G

KuCoin Referall Linkhttps://www.kucoin.com/ucenter/signup?rcode=rJHSU7G

6. Bitfinex referans kodu:

7. Binance.US referans kodu

6. Gate.io referans kodu: 6767870

Gate.io referall link : https://www.gate.io/ref/6767870

Crypto.com Referall link https://crypto.com/app/c783hfwqsb

Binance Türkiye referans kodu için tıklayınız.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-2-1024x576.png
Dünya’da ki En Büyük Hacimli Kripto Borsaları

Blockchain Nedir?

Blockchain, sistemi değiştirmeyi, hacklemeyi veya hile yapmayı zorlaştıracak veya imkansız hale getirecek şekilde bilgi kaydetme sistemidir.

Bir blok zinciri, esasen, blok zincirindeki tüm bilgisayar sistemleri ağı boyunca çoğaltılan ve dağıtılan işlemlerin dijital bir defteridir. Zincirdeki her blok bir dizi işlem içerir ve blok zincirinde her yeni işlem gerçekleştiğinde, her katılımcının defterine bu işlemin bir kaydı eklenir. Birden fazla katılımcı tarafından yönetilen merkezi olmayan veritabanı, Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) olarak bilinir.

Blockchain, işlemlerin hash adı verilen değişmez bir kriptografik imza ile kaydedildiği bir DLT türüdür.

Bu, bir zincirdeki bir blok değiştirilirse, kurcalandığı hemen anlaşılacağı anlamına gelir. Bilgisayar korsanları bir blok zinciri sistemini bozmak isteselerdi, zincirin tüm dağıtılmış sürümlerinde zincirdeki her bloğu değiştirmek zorunda kalacaklardı.

Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirleri, zincire bloklar eklendikçe sürekli ve sürekli olarak büyüyor ve bu da defterin güvenliğini önemli ölçüde artırıyor.

Blockchain teknolojisi etrafında neden bu kadar çok hype var?
Geçmişte dijital para yaratmak için birçok girişimde bulunuldu, ancak bunlar her zaman başarısız oldu.

Önde gelen sorun güvendir. Birisi X dolar adında yeni bir para birimi yaratırsa, kendilerine bir milyon X doları vermeyeceklerine veya X dolarınızı kendileri için çalmayacaklarına nasıl güvenebiliriz?

Bitcoin, blok zinciri adı verilen belirli bir veritabanı türü kullanarak bu sorunu çözmek için tasarlanmıştır. SQL veritabanı gibi çoğu normal veritabanlarında, girişleri değiştirebilecek (örneğin kendilerine bir milyon X dolar vererek) sorumlu biri bulunur. Blockchain farklıdır çünkü kimse sorumlu değildir; onu kullanan insanlar tarafından yönetilir. Dahası, bitcoinler taklit edilemez, hacklenemez veya çifte harcanamaz – bu yüzden bu paraya sahip olan insanlar, onun bir değeri olduğuna güvenebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir